(+90) 532 543 92 23 info@emasolar.com.tr
Bize en yakın ve en büyük yıldız olan güneş, aynı zamanda bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Güneş enerjisi insanlığın yeryüzünde varoluşundan beri kullanılmakta olup, hayatımızı idame ettirebilmek için temel ihtiyacımızdır.

EMASolar® – Enerji Makine Sanayi, Avrupa menşeli PV panel üretimi alanında hammadde temsilciliği ile, alanında öncü makine ve otomasyon sağlayıcılarını bir araya getirerek, müşterilerimizin ihtiyacına yönelik optimize tasarımı, üretim teknolojileri alanındaki yıllardan beri süregelen tecrübesiyle harmanlayarak, tüm faaliyetlerin tek kontak üzerinden koordine edilmesi suretiyle PV Modül Üretim Teknolojileri alanında yatırım yapacak olan müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

EMASolar, Coveme & Strato’nun Türkiye’deki resmi temsilcisidir.

Fotovoltaik endüstrisi için Coveme, Backsheet denilen sofistike, çok katmanlı laminatlar üretir. Elektrik yalıtkanı olarak işlev görürler ve güneş hücrelerini nemden ve zorlu atmosfer koşullarından korurlar. Bu vesileyle, güneş modülünün dayanıklılığını ve zaman içinde doğru çalışmasını garanti eder. Coveme, dünya çapındaki ilk üç backsheet üreticisinden biridir. İtalya ve Çin’deki 2 üretim tesisinde 20GW’a yakın üretim kapasitesine sahiptir. Coveme Backsheet’leri tamamen otomatik bir işlemle özelleştirilmiş rulolar, tabaka/lamine ve delikli biçimlerde üretilir.

Coveme, güneş panellerinin korunması için çok katmanlı polimer laminatlar geliştirmekte ve üretmektedir. Şirketin dyMat® markası altında pazarlanan bu laminatlar, elektrik yalıtımı sağlayarak güneş pillerini nemden ve diğer atmosferik etkenlerden korumaktadır. Bu sayede, güneş enerjisi modülünün 30 yıla kadar ömrünü ve doğru çalışmasını garanti edebilmektedir.

Coveme, bünyesinde yeralan 15 GW/yıl üretim kapasitesine sahip 6 adet PV laminasyon hattı ve fotovoltaik endüstrisine tedarik etme konusundaki 20 yıllık deneyimi ile Coveme, bugün piyasada PV modülleri için arka ve ön levha tedarikçileri arasında ilk üç firma arasındadır.

dyMat® güneş paneli filmleri serisi, her türlü kurulum ortamında her türlü pv modülü için çözümler sunmaktadır. 1500 VDC’ye kadar uygun dyMat® fotovoltaik laminatlar, geniş bir polyester ve florin bazlı malzeme seçeneği, tek ve çok katmanlı yapılar, farklı renk ve çeşitli üretim değişkenliği seçenekleri sunmaktadır.

Coveme Backsheets & Frontsheets for Solar Module Protection

Hem üretim sürecinde, hem de ürün tasarımında en önemli önceliklerinden biri olan sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi ile Coveme, dünya çapındaki ilk arka tabaka üreticisi olarak şimdi pv üreticilerine geri dönüştürülmüş polyester filmden (rPET) yapılmış dyMat®ECO ürünlerini sunmaktadır.

Bugün dünya çapında kurulu gücü 55 GW’tan fazla olan güneş panelleri, müşterilerimiz ve ortaklarımız tarafından kaliteleri ile tanınan ve garantili bir ürün performansı ile dyMat® arka levhaları ve ön levhaları ile korunmaktadır ve başlıca endüstrinin başlıca sertifikasyon kuruluşları tarafından onaylanmıştır.

STRATO EVA ENCAPSULANT

Güneş enerjisi endüstrisinde en yaygın enkapsülan, cross-link çapraz bağlanabilir Etilen Vinil Asetattır (EVA). Laminasyon makinesi yardımıyla hücreler EVA filmleri arasına belirli bir basınç altında vakum uygulanarak lamine edilir. Bu prosedür 150 °C’ye kadar olan sıcaklıklarda gerçekleştirilir. EVA folyo lamine edildikten sonra, Asetat folyolar bariyerleme yaparak nem ve toz zerreciklerinin güneş panellerine girmesini önlemede önemli bir rol oynar. Ayrıca EVA’nın yardımıyla, güneş pilleri cam ve arka tabaka arasında oluşması muhtemel şokları ve titreşimleri yumuşatmaya yardımcı olmakta ve böylece güneş pillerini ve devrelerini korumaktadır. Strato EVA enkapsülan malzeme Italya’da üretilmekte olup, EMASolar bünyesinde Türkiye pazarına sunulmaktadır.

EMASOLAR – STRATO EVA – COVEME

EMASolar olarak müşterilerimize PV modül üretimi alanında Danışmanlık, Mühendislik Hizmetleri ve Teknik Destek sağlamakla birlikte, yenilikçi teknolojiler ve yüksek kaliteli çözümler sunarak, sonsuz, çevre dostu ve sürdürülebilir enerji kaynağından azami seviyede yararlanılmasını hedeflemekteyiz. Yetkinlik ve tecrübemizi, uzmanlık ve işbirliği ilkemizle birleştirerek, müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.

Amaç ve hedeflerinize en uygun çözümü bulmak için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. EMASolar

EMASolar Enerji Çözümleri

EMASolar Enerji Makinaları Sanayi, üretim alanında teknoloji transferi.

EMASolar olarak 15 yılı aşkın sektör birikim ve tecrübesiyle ilerliyoruz.

EMASolar, PV Modül üretiminde kullanılan kaliteli hammaddelerin, PET bazlı Backsheet üretimi alanında pazar lideri olan Italya menşeili Coveme firması başta olmak üzere, Co-polimer  madde EVA film – Strato firmalarının, Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

  • Coveme Backsheet – PET Films
  • Strato EVA Encapsulant – Glass Interlayers, EVA Lamine Cam

EMASolar olarak üst segment ürün temsilciliği, modül, inverter vd. sistem bileşenleri düstribütörlüğü. 

PV Modül Üretimi Hattı, Anahtar Teslim Hat Kurulumu, alanında son teknoloji makina & ekipmanların tedariği konusunda hizmet vermekteyiz.

Referanslarımız arasında Türkiye’de PV Modül üretimi alanında son teknoloji seviyesinde faaliyet gösteren sektörün önde gelen firmaları bulunmaktadır.

Temsil Ettiğimiz İş Ortaklarımız

Strato EVA Encapsulant / Interlayers for Safety Glass

Coveme – Backsheet Hammadde PET Folyo

Ecoprogetti – PV Modül Üretimine Yönelik Anahtar Teslim Hat

Üst Segment Modül ve Inverter Distribütörlük