(+90) 532 543 92 23 info@emasolar.com.tr

About Us

Bize en yakın ve en büyük yıldız olan güneş, aynı zamanda bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Güneş enerjisi insanlığın yeryüzünde varoluşundan beri kullanılmakta olup, hayatımızı idame ettirebilmek için temel ihtiyacımızdır.

EMASolar® – Enerji Makine Sanayi, Avrupa menşeli PV panel üretimi alanında hammadde temsilciliği ile, alanında öncü makine ve otomasyon sağlayıcılarını bir araya getirerek, müşterilerimizin ihtiyacına yönelik optimize tasarımı, üretim teknolojileri alanındaki yıllardan beri süregelen tecrübesiyle harmanlayarak, tüm faaliyetlerin tek kontak üzerinden koordine edilmesi suretiyle PV Modül Üretim Teknolojileri alanında yatırım yapacak olan müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

EMASolar, Coveme & TPI Polene’in Türkiye’deki resmi temsilcisidir.

Fotovoltaik endüstrisi için Coveme, Backsheet denilen sofistike, çok katmanlı laminatlar üretir. Elektrik yalıtkanı olarak işlev görürler ve güneş hücrelerini nemden ve zorlu atmosfer koşullarından korurlar. Bu vesileyle, güneş modülünün dayanıklılığını ve zaman içinde doğru çalışmasını garanti eder. Coveme, dünya çapındaki ilk üç backsheet üreticisinden biridir. İtalya ve Çin’deki 2 üretim tesisinde 20GW’a yakın üretim kapasitesine sahiptir. Coveme Backsheet’leri tamamen otomatik bir işlemle özelleştirilmiş rulolar, tabaka/lamine ve delikli biçimlerde üretilir.

Performans ve fiyat açısından en iyi dengeye sahip uygun yüksek kaliteli Backsheet/EVA seçmek, bir diğer ifadeyle düşük ROI (yatırımın geri dönüş süresi) elde etmek anlamına gelir. DyMat® Backsheet serisi, endüstriyel çatı uygulamaları, ticari projeler, bireysel ve BIPV uygulamaları ile 1500VDC, HIT, IBC, Bifacial ve PERC teknolojileri için çözümler sunarken, EBfoil® ürün yelpazesi backcontact teknolojisine adanmıştır. Coveme yılların kazandırdığı deneyimi, müşterilerine aktararak karşılıklı kazan-kazan’a dayanan değer yaratmaktadır.

Bir PV yatırımının para değeri, ilk maliyetten (yatırım) ve performansa (enerji üretimi), zamana ve bakım maliyetlerine bağlı yatırımın (kar) geri dönüşünden büyük ölçüde etkilenir. Kullanılan hammadde listesinin doğru oluşturulması, özellikle Backsheet ve EVA malzemesinin doğru seçimi tüm bu parametreleri güçlü bir şekilde etkiler, bu nedenle temsilciliğini yapmakta olduğumuz Coveme ve TPI Polene firmaları kaliteden kesinlikle ödün vermez. 1-500x500Uhdemizdeki firmalar uzun yüksek kaliteli geçmişe sahiptir ve karı maksimize etmek ve riski en aza indirmek için doğru seçimde yardımcı olabilir.

EMASolar olarak müşterilerimize PV modül üretimi alanında Danışmanlık, Mühendislik Hizmetleri ve Teknik Destek sağlamakla birlikte, yenilikçi teknolojiler ve yüksek kaliteli çözümler sunarak, sonsuz, çevre dostu ve sürdürülebilir enerji kaynağından azami seviyede yararlanılmasını hedeflemekteyiz. Yetkinlik ve tecrübemizi, uzmanlık ve işbirliği ilkemizle birleştirerek, müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.

EMASolar Enerji Çözümleri

EMASolar Enerji Makinaları Sanayi, üretim alanında teknoloji transferi.

EMASolar olarak 15 yılı aşkın sektör birikim ve tecrübesiyle ilerliyoruz.

EMASolar, PV Modül üretiminde kullanılan kaliteli hammaddelerin, PET bazlı Backsheet üretimi alanında pazar lideri olan Italya menşeili Coveme firması başta olmak üzere, Co-polimer  madde EVA film – Strato firmalarının, Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

  • Coveme Backsheet – PET Films
  • Strato EVA Encapsulant – Glass Interlayers, EVA Lamine Cam

EMASolar olarak üst segment ürün temsilciliği, modül, inverter vd. sistem bileşenleri düstribütörlüğü. 

PV Modül Üretimi Hattı, Anahtar Teslim Hat Kurulumu, alanında son teknoloji makina & ekipmanların tedariği konusunda hizmet vermekteyiz.

Referanslarımız arasında Türkiye’de PV Modül üretimi alanında son teknoloji seviyesinde faaliyet gösteren sektörün önde gelen firmaları bulunmaktadır.

Temsil Ettiğimiz İş Ortaklarımız

Strato EVA Encapsulant / Interlayers for Safety Glass

Coveme – Backsheet Hammadde PET Folyo

Ecoprogetti – PV Modül Üretimine Yönelik Anahtar Teslim Hat

Üst Segment Modül ve Inverter Distribütörlük