Bize en yakın ve en büyük yıldız olan güneş, aynı zamanda bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Güneş enerjisi insanlığın yeryüzünde varoluşundan beri kullanılmakta olup, hayatımızı idame ettirebilmek için temel ihtiyacımızdır.

EMASolar® – Enerji Makine Sanayi, Avrupa menşeli PV panel üretimi alanında hammadde temsilciliği ile, alanında öncü makine ve otomasyon sağlayıcılarını bir araya getirerek, müşterilerimizin ihtiyacına yönelik optimize tasarımı, üretim teknolojileri alanındaki yıllardan beri süregelen tecrübesiyle harmanlayarak, tüm faaliyetlerin tek kontak üzerinden koordine edilmesi suretiyle PV Modül Üretim Teknolojileri alanında yatırım yapacak olan müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

EMASolar, Coveme & Strato’nun Türkiye’deki resmi temsilcisidir.

Fotovoltaik endüstrisi için Coveme, Backsheet denilen sofistike, çok katmanlı laminatlar üretir. Elektrik yalıtkanı olarak işlev görürler ve güneş hücrelerini nemden ve zorlu atmosfer koşullarından korurlar. Bu vesileyle, güneş modülünün dayanıklılığını ve zaman içinde doğru çalışmasını garanti eder. Coveme, dünya çapındaki ilk üç backsheet üreticisinden biridir. İtalya ve Çin’deki 2 üretim tesisinde 20GW’a yakın üretim kapasitesine sahiptir. Coveme Backsheet’leri tamamen otomatik bir işlemle özelleştirilmiş rulolar, tabaka/lamine ve delikli biçimlerde üretilir.

Performans ve fiyat açısından en iyi dengeye sahip uygun yüksek kaliteli Back-sheet/EVA seçmek, bir diğer ifadeyle düşük ROI (yatırımın geri dönüş süresi) elde etmek anlamına gelir. DyMat® Back-sheet serisi, endüstriyel çatı uygulamaları, ticari projeler, bireysel ve BIPV uygulamaları ile 1500VDC, HIT, IBC, Bifacial ve PERC teknolojileri için çözümler sunarken, EBfoil® ürün yelpazesi back-contact teknolojisine adanmıştır. Coveme yılların kazandırdığı deneyimi, müşterilerine aktararak karşılıklı kazan-kazan’a dayanan değer yaratmaktadır.

Bir PV yatırımının para değeri, ilk maliyetten (yatırım) ve performansa (enerji üretimi), zamana ve bakım maliyetlerine bağlı yatırımın (kar) geri dönüşünden büyük ölçüde etkilenir. Kullanılan hammadde listesinin doğru oluşturulması, özellikle Back-sheet ve EVA malzemesinin doğru seçimi tüm bu parametreleri güçlü bir şekilde etkiler, bu nedenle temsilciliğini yapmakta olduğumuz Coveme ve TPI Polene firmaları kaliteden kesinlikle ödün vermez. 1-500×500 Uhdemizdeki firmalar uzun yüksek kaliteli geçmişe sahiptir ve karı maksimize etmek ve riski en aza indirmek için doğru seçimde yardımcı olabilir.

STRATO EVA ENCAPSULANT

Güneş enerjisi endüstrisinde en yaygın enkapsülan, cross-link çapraz bağlanabilir Etilen Vinil Asetattır (EVA). Laminasyon makinesi yardımıyla hücreler EVA filmleri arasına belirli bir basınç altında vakum uygulanarak lamine edilir. Bu prosedür 150 °C’ye kadar olan sıcaklıklarda gerçekleştirilir. EVA folyo lamine edildikten sonra, Asetat folyolar bariyerleme yaparak nem ve toz zerreciklerinin güneş panellerine girmesini önlemede önemli bir rol oynar. Ayrıca EVA’nın yardımıyla, güneş pilleri cam ve arka tabaka arasında oluşması muhtemel şokları ve titreşimleri yumuşatmaya yardımcı olmakta ve böylece güneş pillerini ve devrelerini korumaktadır. Strato EVA enkapsülan malzeme Italya’da üretilmekte olup, EMASolar bünyesinde Türkiye pazarına sunulmaktadır.

EMASOLAR – STRATO EVA – COVEME

EMASolar olarak müşterilerimize PV modül üretimi alanında Danışmanlık, Mühendislik Hizmetleri ve Teknik Destek sağlamakla birlikte, yenilikçi teknolojiler ve yüksek kaliteli çözümler sunarak, sonsuz, çevre dostu ve sürdürülebilir enerji kaynağından azami seviyede yararlanılmasını hedeflemekteyiz. Yetkinlik ve tecrübemizi, uzmanlık ve işbirliği ilkemizle birleştirerek, müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.

Amaç ve hedeflerinize en uygun çözümü bulmak için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. EMASolar

 

EMASolar Enerji Çözümleri

EMASolar Enerji Makinaları Sanayi, üretim alanında teknoloji transferi.

EMASolar olarak yılların birikim ve tecrübesiyle ilerliyoruz.

EMASolar, PV Modül üretiminde kullanılan hammaddelerin, PET bazlı Backsheet üretimi alanında pazar lideri olan Italyan Coveme firması başta olmak üzere, Co-polimer  madde EVA film – Strato firmalarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

  • Coveme Backsheet – PET Films
  • Strato EVA Encapsulant – Glass Interlayers, EVA Lamine Cam

 

PV Modül Üretimi Hattı, Anahtar Teslim Hat Kurulumu, alanında son teknoloji makina & ekipmanların tedariği konusunda hizmet vermekteyiz.

Referanslarımız arasında Türkiye’de PV Modül üretimi alanında son teknoloji seviyesinde faaliyet gösteren sektörün önde gelen firmaları bulunmaktadır.

  • Hammadde Malzeme Satış
  • PV Modül Üretimi Hattı Dizaynı
  • Anahtar Teslim Hat Kurulumu
  • 7/24 Teknik Destek
  • Yedek Parça Tedariği
  • Personel Eğitimi

 

Temsil Ettiğimiz İş Ortaklarımız

Strato EVA Encapsulant / Interlayers for Safety Glass

Coveme – Backsheet hammadde

Burkle – Laminatörleri

Ecoprogetti – PV Modül Üretimine Yönelik Makina ve Ekipman