page contents EMASolar Energy Solutions on Solar Hakkımızda « EMASolar Enerji Çözümleri

Hakkımızda

Bize en yakın ve en büyük yıldız olan güneş, aynı zamanda bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Güneş enerjisi insanlığın yeryüzünde varoluşundan beri kullanılmakta olup, hayatımızı idame ettirebilmek için temel ihtiyacımızdır.

EMASolar® - Enerji Makine Sanayi, Avrupa menşeli PV modül üretimi alanında lider makine imalatçılarını bir araya getirerek, özel olarak müşteri ihtiyacına yönelik tasarlanan optimum çözümü, üretim teknolojileri alanındaki yıllardan beri süregelen tecrübesiyle harmanlayarak, tüm faaliyetlerin tek kontak üzerinden koordine edilmesinin avantajı ile PV Modül Üretim Teknolojileri (Ingot, Wafer, Hücre, Modül) alanında yatırım yapacak olan müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

EMASolar, Coveme’nin Türkiye’deki resmi distribütörüdür.

Untitled_3

Fotovoltaik endüstrisi için Coveme, Backsheet denilen sofistike, çok katmanlı laminatlar üretir. Elektrik yalıtkanı olarak işlev görürler ve güneş hücrelerini nemden ve zorlu atmosfer koşullarından korurlar. Bu vesileyle, güneş modülünün dayanıklılığını ve zaman içinde doğru çalışmasını garanti eder. Coveme, dünya çapındaki ilk üç backsheet üreticisinden biridir. İtalya ve Çin’deki 2 üretim tesisinde 20GW’a yakın üretim kapasitesine sahiptir. Coveme Backsheet’leri tamamen otomatik bir işlemle özelleştirilmiş rulolar, tabaka/lamine ve delikli biçimlerde üretilir.

pyespv-dymat-covemeBir PV yatırımının para değeri, ilk maliyetten (yatırım) ve performansa (enerji üretimi), zamana ve bakım maliyetlerine bağlı yatırımın (kar) geri dönüşünden büyük ölçüde etkilenir. Backsheet malzemesinin doğru seçimi tüm bu parametreleri güçlü bir şekilde etkiler, bu nedenle Coveme kaliteden kesinlikle ödün vermez. Coveme uzun yüksek kaliteli standart Backsheet geçmişine sahiptir ve karı maksimize etmek ve riski en aza indirmek için doğru seçimde yardımcı olabilir. Performans ve fiyat açısından en iyi dengeye sahip uygun yüksek kaliteli Backsheet seçmek, bir diğer ifadeyle düşük ROI (yatırımın geri dönüş süresi) elde etmek anlamına gelir. DyMat® Backsheet serisi, endüstriyel çatı uygulamaları, ticari projeler, bireysel ve BIPV uygulamaları ile 1500VDC, HIT, IBC, Bifacial ve PERC teknolojileri için çözümler sunarken, EBfoil® ürün yelpazesi backcontact teknolojisine adanmıştır. Coveme yılların kazandırdığı deneyimi, müşterilerine aktararak karşılıklı kazan-kazan’a dayanan değer yaratmaktadır.

EMASolar Tanıtım Dokümanları

Temsilciliklerimiz – Malzeme

Temsilciliklerimiz – Makina & Ekipman

  • teamtechnik – Stringer                          TT 2100          TT 2100 Datasheet         130/260MW Sistem Datasheet
  • Buerkle – Laminatör                               Buerkle              Back-End Line                      SL Laminatör

 

EMASolar olarak müşterilerimize PV modül üretimi alanında Danışmanlık, Mühendislik Hizmetleri ve Teknik Destek sağlamakla birlikte, yenilikçi teknolojiler ve yüksek kaliteli çözümler sunarak, sonsuz, çevre dostu ve sürdürülebilir enerji kaynağından azami seviyede yararlanılmasını hedeflemekteyiz. Yetkinlik ve tecrübemizi, uzmanlık ve işbirliği ilkemizle birleştirerek, müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.

-

teamtechnik Maschinen und Anlagen GmbHBuerkle_Logo_CMYK_300dpiCoveme

English Version

csm_Solar_Referenzen3_Slider_1260x460_px_1759978632 (1)

The Sun, our nearest and the biggest star, is the biggest source of energy to us. Sun energy or the solar energy has been in use since the time human existed on the earth. Solar energy is our essential need and we need it naturally to make our life work properly.

As global warming continues to threaten our environment, there seems little doubt that solar power will become an even more important form of renewable energy in future. Solar power is the conversion of sunlight into electricity, either directly using photovoltaics, or indirectly using concentrated solar power. On the other hand, solar thermal energy is a technology for harnessing solar energy for thermal energy. Solar thermal technologies can be used for water heating, space heating, space cooling and process heat generation.

As EMASolar  - Energy Machinery LLP, we aim to help and support our customers to make use of this abundant, environmentally friendly and sustainable source of energy by providing innovative technologies and solutions of highest quality along with consulting and engineering services as well as technical support. Thanks to our competencies, experience and dynamism we are the most reliable partner on customer’ s side.

For the photovoltaic industry Coveme produces sophisticated multilayer laminates, so-called backsheets. They function as electrical insulator and protect the solar cells from humidity and harsh environments. This guarantees the solar module’s durability and correct functioning over the time. Coveme is one of the top three backsheet manufacturers worldwide and has a 18GW in-house production capacity in its two manufacturing sites in Italy and China. Coveme backsheets are produced in a fully automated process in customized rolls, sheets and punched formats.

The value for money of a PV investment is strongly influenced by initial cost (investment) and the return of the investment (profit) which depends on performances (energy output), time and costs for maintenance. The right choice of the backsheet material strongly influences all these parameters, which is why Coveme does not compromise in quality.

Coveme has a long history of high quality standard backsheet and can assist in the right choice to maximize the profit and minimize the risk. To choose the proper high quality backsheet with the best balance in performances and price means getting high ROI. The dyMat®  backsheet range offers solutions for rooftop, utility, commercial and BIPV applications as well as 1500VDC, HIT, IBC, Bifacial and PERC technologies, whereas the EBfoil® product range is dedicated to backcontact.

EMASolar Team

Partners – Machine & Equipment

  • teamtechnik – Stringer              Product Catalogue
  • Bürkle – Laminator                    Product Catalogue

Partners – Supply Chain

EMASolar Enerji Çözümleri

EMASolar Enerji Makinaları Sanayi, Güneş Enerjisi alanında teknoloji transferi.

EMASolar olarak yılların birikim ve tecrübesiyle ilerliyoruz.

EMASolar, PV Modül üretimnde kullanılan PET bazlı backsheet üretimi alanında pazar lideri olan, Coveme, Italya Türkiye temsilciliği kapsamında Backsheet tedariği yapmaktadır.

- Coveme Backsheet

PV Modül Üretimi alanında son teknoloji makina ekipmanların ithalatı, satış, montaj ve devreye alma faaliyetleri konusunda hizmet vermekteyiz.

Referanslarımız arasında Türkiye'de PV Modül üretimi alanında tam otomasyon olarak faaliyet gösteren sektörün önde gelen firmaları bulunmaktadır.

Malzeme & Makina Satış,
Montaj,
Devreye Alma,
Teknik Servis,
Bakım ve Onarım,
Yedek Parça Tedariği,
Personel Eğitimi,

Distribütörlükler;
Coveme - Backsheet
Burkle - Laminatör
teamtechnik - Stringer